TERMOGRAFIA KONTAKTOWA – specjalistyczny pomiar cellulitu

Działanie:

– określenie obszarów tworzenia się cellulitu we wczesnym etapie
– określenie obszarów występowania cellulitu
– określenie rodzaju cellulitu
– kwalifikacja cellulitu według stopni

 Termograf kontaktowy to termograficzny, ciekłokrystaliczny system kontaktowy chroniony międzynarodowym patentem, który pozwala na wykrycie i sklasyfikowanie termicznych oznak tworzenia się lub występowania cellulitu. Jest to najskuteczniejsza, spośród wszystkich metod, profesjonalna metoda badania cellulitu. Polega ona na przykładaniu do ciała specjalistycznej kliszy z ciekłymi kryształami, które pod wpływem ciepła świecą i zmieniają swój kolor, tworząc tzw. „mapę cieplną” danego obszaru.

Cellulit może występować na różnych obszarach ciała (uda, pośladki, brzuch, itp.) i może mieć różne podłoże, występuje w czterech stadiach zaawansowania. W przypadku obszarów tworzenia się lub występowania cellulitu zachodzą postępujące zmiany w systemie mikrokrążenia. Proces ten rozwija się powoli i zaczyna się od rozszerzania naczyń włosowatych (zastoju krwi), a następnie powstaniem obrzęku (zalaniem tkanki). W miarę upływu czasu, po aktywacji naturalnego procesu obronnego z udziałem komórek tłuszczowych powstają mikroguzki (fuzje komórek tłuszczowych). Związek kilku mikroguzków tworzy makroguzki lub guzki cellulitu, które mogą być wyczuwalne i bolesne w dotyku. Zmiany te prowadzą do zmian temperatury na danym obszarze, dlatego wykonywana w taki sposób diagnostyka jest czuła i wiarygodna.

Co ważne, metoda ta daje możliwość wykrycia obszarów tworzenia się cellulitu już na bardzo wczesnym etapie, zanim stanie się on widoczny „gołym okiem”. Badanie cellulitu termografem daje możliwość trafnego zlokalizowania obszarów cellulitu, które wymagają większej uwagi i intensywniejszej pielęgnacji oraz skutecznego jego leczenia, tj. dobrania odpowiedniego rodzaju zabiegów.

Badanie termograficzne jest nieinwazyjne, nie wykazuje działań ubocznych i może być powtarzane bez ograniczeń.